آموزش گیتار

آموزش گیتار  آکوستیک را می توانید در آموزشگاه موسیقی همنوا  فراگیرید.آموزش گیتار آکوستیک در این واحد آموزشی توسط اساتید حرفه ای مانند استاد شهریار شفیعی تدریس می گردد.گیتار، سازی است که در حال حاظر طرفداران زیادی دارد و در موسیقی های مختلف شامل : کلاسیک ، جاز ، راک  بکار برده می شود.

معمولا قبل از انتخاب و تهیه ساز باید به آن علاقه مند بوده و شناختی از آن ساز داشته باشیم.اگر قرار است برای اولین بار گیتار را برای نوازندگی و ساز مورد علاقه انتخاب کنیم، باید بدانیم چه سبکی از نوازندگی را باید بیاموزیم و متناسب با سبک باید ساز مورد علاقه خود را تهیه نماییم .ما در آموزشگاه همنوا با مشاوران موسیقی متبحر و اساتید با تجربه می توانیم در این مورد به هنرجویان گرامی مشاوره بدهیم.تا هنرجویان  راحتتر و درست تر بتوانند استعداد یابی شده و ساز و حرفه خود را انتخاب نمایند .

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد کلاسها با ما تماس بگیرید.

حال تعریف گیتار

اموزش گیتار

گیتار آکوستیک گیتاری است که وسیله‌ای جز بدنه آن صدای سیم‌ها را تقویت نمی‌کند،

صدای سیم‌ها تنها در بدنهٔ چوبی توخالی آن تقویت می‌شود و به گوش می‌رسد. این نوع از گیتار معمولاً شش سیم فلزی دارند که ضخامت آن‌ها از زیرترین سیم تا بم‌ترین سیم به طور معمول بین ۱۳ تا ۵۶۶ هزارم اینچ می‌باشد.

بدنه از اتصال صفحه چوبی پشتی، صفحه چوبی جلویی، و دو قسمت چوبی انحنادار

کناری ساخته می‌شود، که صفحهٔ بالایی معمولاً دارای سوراخ یا سوراخ‌های بزرگی است که به واسطه شکل و محل قرار گرفتنشان می‌توانند ویژگی‌های آکوستیکی خاصی به ساز بدهند.

جنس این نوع ساز، در انواع مرغوب از جنس لالهٔ آمریکایی یا چوب افرا است و دسته آن معمولاً دارای ۱۴ فرت تا لبه بدنه و ۲۰ فرت تا کاسهٔ صدا است. امروزه انواع پیکاپ (موسیقی) دار این ساز نیز که عمدتاً با نام گیتار الکترواکوستیک شناخته می‌شوند نیز تولید می‌شوند.

برخی از گیتارهای آکوستیک دوازده سیم دارند که شامل شش سیم دوتایی می‌باشد که معمولاً برای نواختن ریتم پایه از آن استفاده می‌شود و به جز برخی از شاخه‌های موسیقی راک و کانتری از این نوع گیتار استفاده نمی‌شود.صدای این گیتار بسیار جذاب و زیبا است و گویی به روی هزاران سیم زخمه نواخته می‌شود و طنین دل‌انگیزی ایجاد می‌کند.

منبع : ویکی پدیا

مقالات دیگر

Call Now Button