آموزش گیتار فلامنکو

آموزش گیتار فلامنکو

آموزش گیتار فلامنکو در آموزشگاه موسیقی همنوا با اساتیدی مانند استاد رضا پاکروان تدریس می شود.

آموزش گیتار فلامنکو  و تدریس گیتار فلامنکو در روزهای  شنبه و یکشنبه دایر می باشد.

امکانات مشاوره رایگان برای دوستان و علاقه مندانی که نیاز به اطلاعات تکمیلی بیشتری برای تصمیم گیری برای انتخاب ساز دارند فراهم می باشد.

 

 

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد کلاسها با ما تماس بگیرید.

فلامنکو

(به اسپانیایی: Flamenco) سبکی از آواز، موسیقی و رقص اسپانیایی است.این نوع موسیقی تحت تأثیر سبک‌ها و فرهنگ‌های مختلف به شکل امروزی درآمده‌است و می‌توان گفت که بیشترین تأثیر خود را از کولیهای اسپانیا گرفته‌است.

در شکل‌گیری و تکامل این سبک نمی‌توان از تأثیرگذاری موسیقی مورها و مسلمانان شمال آفریقا و حتی موسیقی عربی و موسیقی لاتین چشم پوشی کرد.فلامنکو در حقیقت از ۳ قسمت رقص فلامنکو، آواز فلامنکو و گیتار فلامنکو تشکیل شده‌است.خاستگاه این نوع موسیقی ایالت اندلس است،ولی مبدل به سمبل موسیقی اسپانیایی و حتی به‌طور کلی فرهنگ اسپانیایی شده‌است.

این نوع موسیقی شامل تکنیک‌ها و توکه‌های جالبی است.البته کاربرد لغت توکه غلط مصطلح است زیرا معنی این کلمه نوازندگی گیتار می‌باشد و بهتر است از کلمهٔ پالو (معادل دستگاه در موسیقی ایرانی) استفاده شود.بعضی از این پالوها عبارت‌اند از بولریاس، رومبا، الگریاس، فاروکا و غیره.موسیقی فلامنکو، موسیقی سنتی اسپانیا همانند تمامی موسیقی‌های دیگر در جهان دارای رقص و علائم مخصوص به خود می‌باشد که این موسیقی و رقص، آن را از انواع دیگر موسیقی متمایز می‌سازد.

حرکات دست و پا در فلامنکو هر کدام بیان‌کننده تاریخ، داستان و یا افسانه‌ای می‌باشد که برای بیان کردن آن‌ها از حرکات و فرم‌های بخصوصی استفاده می‌شود.این رقص شباهت‌های بسیاری به رقص اعراب دارد.با مروری بر تاریخ جهان در می‌یابیم که اسپانیا و اندولس مدتی در تصرف اعراب بوده‌اند .اعراب پس از بیرون رفتن از اسپانیا بعضی از فرهنگ‌های خود را در اسپانیا به یادگار گذاشتند که بسیاری از این فرهنگ‌ها را در معماری بناها در اسپانیا، موسیقی و رقص آن‌ها به وضوح می‌توان مشاهده کرد.

فرهنگ فلامنکو حاکی از شورش مردم تحت ستم است.اقوام مسلمان شمال آفریقا ملقب به مورها، اقوام خیتانو و یهودیان که همگی در گذشته از سوی تفتیش عقاید کلیسای اسپانیا مورد اذیت و آزار و تبعید واقع شده‌اند.

منبع :  ویکی پدیا

مقالات دیگر

Call Now Button