Check the settings

آموزش تنبک

آموزش تنبک در آموزشگاه موسیقی همنوا در سطوح مختلف آموزش تنبک پایه ای و آموزش تنبک حرفه ای زیر نظر اساتید برجسته و به نام  برگزار میشود. آموزش تنبک گروهی یا خصوصی است. آموزش تنبک نوازی با فراگیری نحوه نگه داشتن ساز و نواختن حرکات پایه ای آغاز می گردد. علاقه مندان می توانند با بخش آموزش آموزشگاه تماس بگیرند تا اطلاعات تکمیلی در ارتباط با کلاسها را دریافت نمایند.

 

آموزش-تنبک

 

 

 

برای آشنایی با ساز تنبک متن زیر را بخوانید.

تنبک (تمبک، دمبک، دندونک و ضَرب) یکی از سازهای کوبه‌ای ایرانی است. این ساز پوستی، از نظر سازشناسی جزء طبل‌های جام‌شکل محسوب می‌شود که از این خانواده می‌توان به سازهای مشابه مانند داربوکا در کشورهای عربی و ترکیه و همچنین زیربغلی در افغانستان اشاره کرد.

 

آموزش-تنبک-2

 

 

ساختمان تنبک

بدنه ی تنبک را در گذشته از جنس چوب، سفال و گاهی هم فلز می‌ساختند، لیکن امروزه از جنس چوب می‌سازند. تنبک از قسمت‌های زیر تشکیل شده است:

 

  • پوست
  • دهانه ی  بزرگ
  • تنه
  • پا
  • گلویی (نفیر)
  • دهانه ی کوچک (کالیبر)

 

از حلقه در انگشت‌های وسطی دستان می‌توان با زدن روی پوست دهانه بزرگ چسبیده به تنه و شیارهای روی تنه با کشیدن حلقه‌ها اصوات و شیرین کاری‌های متنوع و جالبی اجرا کرد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد کلاسها با ما تماس بگیرید.

میزان تمرین آموزش تنبک می بایست چه میزان باشد؟

پیشرفت در یادگیری موسیقی و کلیه  رشته های هنری بتدریج و به آرامی انجام می شود و برای موفقیت  و کسب مهارت، تمرین و ممارست لازم است. کودکان با توجه به اینکه زودتر خسته می شوند، بهتر است تمرینهای کوتاه مدت نزولی به دفعات بیشتر داشته باشند . پیشرفت هنرجویان در نواختن تنبک  بستگی به میزان تمرین و استعداد آنها دارد و تمرین روزانه و مداوم معمولا کارایی بیشتری دارد.

 

سن آموزش تنبک چقدر باید باشد؟

آموزش ساز تنبک در همه سنین امکان پذیر است. کودکان می توانند به  یادگیری نواختن تنبک بپردازند ولی شروع کلاس اموزش تنبک بهتر است بعد از گذراندن دوره اموزش موسیقی  ویژه کودکان (ارف) باشد . نوجوانان و بزرگسالان هم  می توانند به یادگیری تنبک بپردازند .آموزش موسیقی در هیچ سنی دیر نیست و علاوه بر اینکه  بعنوان تفریح  محسوب می شود می تواند در  تقویت حافظه و توانایی های ذهنی نقش  داشته باشد.

مقالات بیشتر

Call Now Button